ALUMNI 2016

1. Dang Huyen Chau, Vietnam 

2. Maxim Nikitin, Russia

3. Nouf AlJabri, Saudi Arabia

Amr Abdallah, Egypt

Solomon Abiola, USA

Safa'a AbuJarour, Palestine/Germany

Dickson Kwabena Adjei, Ghana

Arun Agarwal, India

Hafsa Omar al Ansari, Oman

Nouf AlJabri, Saudi Arabia

Frida Arrey, Cameroon

Ryan Awori, Kenya

Moses Bangura, Sierra Leone

Oren Ben-Dor, Israel

Diogo Biagi, Brazil

David Bierbach, Germany

Antje Bothin, Germany

Petyo Budakov, Bulgaria

Liana Christiani, Indonesia

Theofilos Chrysikos, Greece

Joshua Chu-Tan, New Zealand/USA

William Contreras, Colombia

Graham Cuff, USA

Christian Dimpker, Germany

Alexandra Dobra, France/Romania 

Salma ElDardiry, Egypt

Elham Fakhr, Iran 

María Rosa Gamarra Céspedes, Bolivia

Kristóf András Gergely, Hungary

Renata Gomes, Portugal/United Kingdom

Juan Ruben Gonzalez Cardenas, Mexico

Anne-Cécile Graber, France

Sinead Griffin, Ireland

Nejc Hodnik, Slovenia

Raphaël Holca-Lamarre, Canada

Dániel Horváth, Hungary

Maryamsadat Hosseini, Iran

Amanda Hsieh, Taiwan

Ahmed Humayun, Bangladesh

Dang Huyen Chau, Vietnam

Jean Baptiste Hzounda Fokou , Cameroon

Amarachi Adannaya Igboegwu, Nigeria/USA

Afshin Iram, India

Etienne Jeoffroy, France

Chiedza Kambasha, Zimbabwe

Sandra Kamping, Germany

Maryna Korshevniuk, Ukraine

Tamás Králik, Hungary

Alina Kudasheva, Russia

Arwa Kutbee, Saudi Arabia

Daniel Laing, United Kingdom

Natt Leelawat, Thailand

Kristina Leppälä, Finland/USA

Ren Li , China

Ya-El Mandel-Portnoy, USA

Nick Michalopoulos, Greece

James Moo, Singapore

Polina Moskaleva, Russia

Bilel Moslah, Tunisia

Umaiyal Munusamy, Malaysia

Rory Murphy, Ireland

Cho Zin Myint, Myanmar

Morten Bormann Nielsen, Denmark

Maxim Nikitin, Russia

Evelyne Inès Ntonga, Cameroon

Heather Painter, USA

Bojan Petrović, Serbia

Nikolaus Pfaffenbichler, Austria

Bastian Piltz, Germany

Kyle Potts, Canada

Delta Putra, Indonesia

Peng Qian, China

Antonella Radicchi, Italy

Abhilash Rakkunedeth, India

Maryam Rezaei, Iran 

Andrea Riccio, Italy

Denis Schapiro, Germany

Isadora Schmidt, Chile

Hannah Schneider, USA

Mathilde Schoenauer Sebag, France

Katherine Schoepp, Canada

Karel Sedlář, Czech Republic

Awais Shafique, Pakistan

Behzad Shirmardi Shaghasemi, Iran 

Marwa Shumo, Oman

Wan Ting Sow, Singapore

Ofer Stempler, Israel

José Augusto Stuchi, Brazil

Dian Prayogi Susanto, Indonesia

Mateusz Szatkowski, Poland

Jack Tadros, Egypt

Evelyne Tauchnitz, Switzerland

Anna Trebits, Hungary

Patapia Tzotzoli, Greece

Joshua Urieli, Ireland

María Aurora Urrusti, Mexico

Kim van Netten, Australia

Daniel Villaroman, Philippines

Doerte Weig, Germany

Toine Wilke, Netherlands

Alexey Yakushenko, Russia

Yifan Zhang, China